Horory podle skutečné události - část 2.

22. ledna 2016 v 18:00 | Untitled07 |  Vše kolem hororů

4.) Kletba z temnot

Horor / Thriller / Mysteriózní
USA / Kanada, 2012, 88 min

Režie: Ole Bornedal
Hrají: Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick, Natasha Calis...

OBSAH:
Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka - zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela…

Dánský režisér Ole Bornedal se inspiroval skutečným příběhem starodávné skříňky, která v sobě údajně ukrývá démona Dybbuka, což je podle židovské mytologie zlý duch, který hledá lidské oběti, aby tak do nich mohl vstoupit a ovládnout je. Legenda říká, že kdo skříňku otevře, začnou ho provázet podivné jevy. Skříňka měla spoustu majitelů a každý z nich tvrdí, že mu tento prokletý předmět něco způsobil. Jeden z majitelů například tvrdí, že jeho matka prodělala mrtvici ve stejný den, kdy ji dal skříňku jako dárek. Další z majitelů říká, že mu skříňka způsobila četné zdravotní problémy od vykašlávání krve až po šrámy po celém těle.


V roce 2004 se objevil muž, který na eBay tuto skříňku prodával a tam ji za 280 dolarů (bezmála 7 000 Kč) vydražil kurátor univerzitního muzea, který pátral po histoii skříňky a zjistil, že kdysi patřila ženě, která přežila holocaust a po válce si onu zapečetěnou skříňku přivezla do Ameriky. Zajímavé je, že i přes všechna trzení předchozích majitelů, co všechno díky této skříňce prožily, zájem o její koupi byl vážně velký. ZDE se můžete podívat na stránku eBay, kde byla skříňka k prodeji.
5.) Les sebevrahů

Horor
USA, 2016, 87 min

Režie: Jason Zada
Hrají: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Jukijoši Ozawa...

OBSAH:
Psychothriller Les sebevrahů, který zaručeně potěší všechny fanoušky hororu, se odehrává v lese Aokigahara, kde duše mrtvých nedokážou najít klid. Ti, co se odváží do něj vstoupit na vlastní pěst musí čelit svým nejskrytějším a nejtemnějším démonům. Sara (Natalie Dormer) přichází do Japonska poté, co se dozví , že její sestra - dvojče je již několik dní nezvěstná právě v lese sebevrahů. Sara však cítí, že její sestra je stále naživu a je šance zachránit ji. Les je však mocný a dokáže ovládnout i tu nejracionálnější mysl. Neskutečné se začne prolínat se skutečným a temné síly vtáhnou své oběti hlouběji a hlouběji, až nebude cesty zpět. (Zdroj: Itafilm)

Další horor, který je natočený podle skutečné události, je první horor roku 2016, Les sebevrahů. Tento horor vypráví o lese Aokigahara, který skutečně existuje a nachází se na úpatí japonské hory Fudži. Tento místy hustý a temný prales si vysloužil pojmenování les sebevrahů, protože v něm každoročně spáchá sebevraždu až 100 lidí.


Les se kvůli těmto skutečnostem natolik proslavil, že se stal turistickým cílem. Japonské úřady již se sebevraždami bojují, takže lesem procházejí pravidelné hlídky, u hlavních cest jsou nainstalovány bezpečnostní kamery a celý les pokrývají cedule s nápisy, které mají sebevrahům připomenout, jak zvácný život je. Japonský geolog Azusa Hayano už 30 let tento prales podrobně zkoumá a za tu dobu již narazil na stovku mrtvých těl. Dokonce o lese natočil půlhodinový dokument, který si (pokud ovládáte angličtinu) můžete pustit ZDE. Pokud jste ale slabší povahy, zhlédnutí vám nedoporučuji.

Podle všeho byl Aokigahara do roku 1960 obyčejným lesem, nicméně v tento rok napsal japonský spisovatel Seiko Matsumoto knihu, která vypráví příběh neštastně zamilované dvojici mladých lidí, která odchází spáchat sebevraždu právě do tohoto pralesa. Po zveřejnení této knihy se pak strhla obrovská vlna a spousta mladých párů se vydala napodobit své vzory.

Aokigahara má také svou mytologickou stránku, která tvrdí, že les obývají démoni a přízraky. Dále se říká, že už od středověku v něm žijí duše nemocných a nemohoucích lidí, které zde nechávali napospas smrti vesničané z blízkého okolí.


6.) Po stopách zabijáka

Dobrodružný / Horor / Thriller
USA, 2007, 90 min

Režie: Michael Ketleman
Hrají: Dominic Purcell, Brooke Langton, Orlando Jones...

OBSAH:
Skupina novinářů se vydá do Jižní Afriky po stopách 10 - metrového krokodýla - lidožrouta ,který ohrožuje místní obyvatele. Jejich cílem je dostat netvora živého. Producent Tim Freeman, kameraman Steven Johnson a zbytek jejich týmu však netuší, že v okamžik , kdy se vydávají na nebezpečnou cestu proti proudu pralesní řeky, hrozí jim dvojí nebezpečí. Na jedné straně obludný krokodýl, kterému zachutnalo lidské maso, a na druhé straně znepřátelené kmeny v ničivé občanské válce zuřící v džungli. Z novinářů se stávají pronásledovaní a jedinou cestou k přežití je přelstít smrtícího plaza i možná ještě nebezpečnějšího diktátora a jeho lidí. (Oficiální text distributora)

Inspirován skutečnými událostmi je i americký snímek Po stopách zabijáka, který je o lidožravém krokodýlovi. Takový krokodýl ale opravdu existuje. Má 6 metrů, váží přes tunu, jmenuje se Gustav a nachází se v jezeře Tanganika v Africe. Tento krokodýl má něco přes 60 let a za tu dobu zabil už více jak 300 lidí. Za jeho vražedné řádění však z části může člověk. V roce 1993 ve státě Burundi, právě u jezera Tanganika probíhala občanská válka, při které se do jezera házela mrtvá lidská těla a Gustav v nich našel snadný způsob obživy. Když válka skončila a potrava došla, krokodýl se naučil lovit živé lidi.


Spousta lovců se ho snažilo chytit, ovšem marně. Dokonce vznikl i dokument "Hon na lidožraveho krokodýla", ve kterém se francouští dobrodruzi snaží Gustava odchytit, avšak nakonec se jim ho ani nepodařilo spatřit. Spekuluje se, zda Gustav vůbec existuje, ale různá svědectví naznačují, že za zmizení místních lidí může právě tento obří krokodýl. Ovšem poslední informace o Gustavovi pocházejí z roku 2009.

Horory podle skutečné události - část 1. ZDE

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lauris Lauris | E-mail | Web | 22. ledna 2016 v 18:22 | Reagovat

Skvělá inspirace !! :)

2 Rocky Rocky | 12. července 2016 v 18:43 | Reagovat

Všechny horory jsem viděla.. škoda.. jinak kdo neviděl určitě skvělá inspirace :-)bude ještě i 3ka? :-)  :-)  :-)

3 Bona Bona | 12. července 2016 v 18:44 | Reagovat

nic moc.. mohla si dát lepší :-|  :-|

4 mtrvk mtrvk | 12. července 2016 v 18:45 | Reagovat

Rocky ano bude trojka, ten kdo to psal mi to říkal víš :) tak se těš :-)

5 ddddd ddddd | 12. července 2016 v 18:46 | Reagovat

jáááj. staré jak moje boty -_- mohl/a si sem dát lepší... já se těším a tady zas hovno.

6 69 69 | 12. července 2016 v 18:48 | Reagovat

fajn horory, ale těšil jsem se žě tu bude něco nového.. přitom staré že to viděl každý.. snad to bude příště lepší.. :-?  :-?

7 sexy sexy | 12. července 2016 v 18:48 | Reagovat

jsi sexy.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... jak 2 keksi :-D  :-D

8 mary mary | 12. července 2016 v 18:50 | Reagovat

jžš staré [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  :-|  :-|  :-|  :-|  :-|  :-| inspirace tak pro 5leté děcko :-|  :-?  :-?  8-O  8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama