Horory podle skutečné události

26. prosince 2015 v 12:30 | Untitled07 |  Vše kolem hororů


1.) V moci ďábla

Horor / Drama / Krimi / Thriller
USA, 2005, 113 min

Režie: Scott Derrickson
Hrají: Laura Linney, Campbell Scott, Tom Wilkinson...

OBSAH:
Emily Rose opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí.Snímek V moci ďábla vypráví skutečný příběh, který se stal v Německu v 70. letech, dívce Anneliese Michele, která podle všeho měla být posedlá ďáblem.

Když bylo Anneliese pouhých 16let, objevily se u ní první příznaky jakýchsi záchvatů, při kterých upadla do bezvědomí a v silných křečích si prokousla jazyk. Když prodělala další záchvat, podstoupila neurologické vyšetření, protože rodinný lékař měl podezření na epilepsii, avšak veškeré testy skončily s negativním výsledkem. I tak ale dostala antiepileptika, které brala až do konce svého života. Její záchvaty se ale zhoršovaly. Prodělala další záchvat bezvědomí a prožila svou první vizi obrovské šklebící se tlamy ďábla, která se jí neustále vracela a tak postupně propadala apatii a depresi.

Ve dvaceti letech prodělala sérii dalších těžkých záchvatů a společně s nimi i další neurologická vyšetření, která ale opět skončila negativní. V tuto chvíli se Anneliese rozhodne hledat pomoc v modlitbě a duchovním životě. O její případ se začne zajímat Adolf Rodewyk, specialista na exorcismus a posedlost. Ve stejnou dobu se Anneliese seznámila s knězem Ernestem Altem, který ji doporučil další vyšetření, nicméně i tyto testy vyšly negativně a tak požádal biskupa Josefa Stangla, aby mohl provést exorcismus. Za podpory Rodewyka biskup souhlasil a pověřil salvatoriána Arnolda Renze, aby provedl takzvaný velký exorcismus.

Anneliesin stav se ale rapidně zhoršoval. Prodělala další záchvaty, dočasně ochrnula, propadala zuřivosti, při kterých napadala osoby, přestala téměř spát, ubližovala si a stěžovala si na návaly horka, při kterých ze sebe strhávala šaty a namáčela si obličej v záchodové míse. V září roku 1975, tedy když bylo Anneliese 23 let, podstoupila první exorcismus, který prováděli Ernest Alt a Adolf Rodewyk. Exorcisté během exorcismu údajně hovořily se šesti démony, kteří se označovaly jako Kain, Nero, Jidáš, Lucifer, Hitler a jeden francký farář. Po několika dalších sezení se Anneliesin stav zlepšoval. Přestala vídat děsivé vize a neupadala do transu. Avšak její fyzický stav se nadále zhoršoval, neustále ztrácela na váze, přestala jíst, odmítala lékařskou pomoc a na následky podvýživy a dehydratace 1. července roku 1976 Anneliese zemřela.


Rodiče dívky a oba exorcisté byly o dva roky později odsouzeni k podmíněnému trestu odnětí svobody na tři roky, kvůli zanedbání péče.

Pokud vás to zájímá, podívejte se online na dokument o výmítání ďábla, kde se případ Annelise Michel probírá podrobněji. Názor si na to udělejte sami.

2.) Horor v Amityville

Horor
USA, 1979, 117 min

Režie: Stuart Rosenberg

Hrají: James Brolin, Margot Kidder, Rod Steiger...

OBSAH:
Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát.

Dům v Amityville je ten nejdiskutovanější dům všech dob. A proč? Protože 13. listopadu roku 1974 právě v tomto domě nacházejí policisté těla šesti členů rodiny Defeů. Jediný kdo přežil je třiadvacetiletý Ronald Defeo, který je z vraždy jeho rodičů a svých čtyř sourozenců obviněn a následně po objevení pušky v jeho pokoji shledán vinným a doživotně odsouzen.

Proč to Ronald udělal ale nikdo neví, dokonce ani on sám. Jak je ale možné, že nikdo ze sousedů neslyšel výstřely? Oběti se nebránily, všechna těla byla nalezena lícem dolů, i když se s nimi prokazatelně nehýbalo.

Po 13 měsících se do domu 18. prosince roku 1975 nastěhovala rodina Lutzových, která ale v domě vydržela pouhých 28 dní. Jelikož George Lutz se svou ženou věděli co se v domě stalo, pozvali si kněze, aby domu požehnal. Ten v jednom z pokojů ucítil cosi zvláštního, co mu důrazným hlasem řeklo " Vypadni!". Lutzům o hlasu neřekl, ale varoval je, aby nepoužívali onen pokoj.

V domě se postupně rodina necítila dobře, hodně se hádali a drasticky změnili své chování. George zhubl, neustále mu byla zima, takže pořád na zahradě sekal dříví a přikládal do krbu. Jejich dcera trávila veškerý čas ve svém pokoji se svým imaginárním přítelem, který jak sama popsala vypadá jako prase s červenýma očima. Záhy se po domě šířil zápach, keramické předměty černaly a i když byla zima, v jednom z pokojů se objevila stovka much. George se každou noc probouzel ve 3:15, což byl čas, kdy došlo k předchozím vraždám. Jejich poslední noc v domě byla nejhorší, nábytek se sám od sebe pohyboval, děti byly terorizovaní a různé bouchání po celém domě bylo tak hlasité, že se rodina z domu odstěhovala.

To samozřejmě vzbudilo ohromný rozruch u novinářů a vyšetřovatelů paranormálních jevů. Proto byl shromážděn výzkůmný tým, mezi jimiž byly i parapsychologové Ed a Lorraine Warrenovi, nám hororovým fanouškům známý z filmu V zajetí démonů, kterému se budeme věnovat později. Během vyšetřování se v domě stalo několik zvláštních věcí a dokonce se podařilo vyfotografovat ducha malého chlapce.


Po Lutzových se do domů nastěhovala další rodina, ta ale žádné děsivé věci v domě neprožívala. Těžko říct, zda Lutzovi opravdu v domě prožívali peklo a nebo se jen chtěli zviditelnit a udělat z domu v Amityville jednu velkou senzaci. Každopádně v roce 2010 byl dům opět k prodeji, ale zda tam někdo bydlí dnes, to jsem bohužel nikde nezjistila.

Pokud se o tom chcete dozvědět o něco víc a udělat si na to svůj názor, podívejte se online na dokument Skutečné Amityville - Dům hrůzy.

3.) V zajetí démonů

Horor
USA, 2013, 112 min

Režie: James Wan
Hrají: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston...

OBSAH:
Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první - ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film "V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Režisér James Wan se inspiroval skutečným příběhem rodiny Perronových, kteří se v roce 1971 nastěhovali do domu v Harrisville na Rhode Islandu.


V domě se v podstatě ihned po nastěhování začaly ozývat divné zvuky a dít zvláštní věci. Údajně bylo v některých pokojích nepřirozený chlad, jejich dcerky měly pocit, jako by v pokoji nebyly samy a dokonce se jim zjevovala žena v zakrvácené noční košily.

O pomoc proto poprosily již zmíněné parapsychology Eda a Lorraine Warrenovi. Poté se rodina dozvěděla, že dům má hodně pohnutou minulost. V 19. století v něm totiž žila čarodejnice a vědma Bathsheba Sherman, která praktikovala černou magii. Podle všeho unášela děti a napichovala je na kůl, aby je tak obětovala Satanovi. V roce 1885 se ale oběsila na stromě za domem. Právě duch této ženy rodinu Perrenových trápil nejvíc. Sexuálně toužila po Rogeru Perrenovi a nenáviděla jeho ženu Carolyn. Chtěla jí co nejdříve dostat z domu a dokonce Carolyn podstoupila vymítání ďábla, protože duch Bathsheby ji ovládal.

Ed a Lorreine Warrenovi

Rodina kvůli nedostatku financí v domě trpěla dlouhých 10 let, poté sehnali peníze a odstěhovali se do Georgie. Paní Warrenová na filmu spolupracovala, aby byl film co nejvíce autentický. Režisér James Wan odmítl navštívit skutečný dům, ve kterém rodina bydlela, Lorreine Warrenová mu to údajně ani nedoporučovala. Zajímavostí je, že nejstarší dcera Perrenových napsala o těch hrůzných zážitcích dvoudíllnou knihu "House of Darkness, House of Light".


Horory podle skutečné události - část 2. ZDE 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama