Kytice (Drama / Horor / Mysteriózní / Romantický / Fantasy)

29. října 2013 v 17:24 | Untitled07 |  Filmy 2000 a starší snímky

Kytice
Česko 2000

Režie: F.A. Brabec
Hrají: Linda Rybová, Bolek Polívka, Kateřina Janečková...


O čem film je?

Uvidíme sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena, jehož tvorba je paralelou k poezii E. A. Poea, plná vášní a přízraků. Kytice poprvé vyšla v roce 1853 a patří k základním dílům národní literární klasiky. Spoluscenáris-ta, kameraman a režisér filmu F. A. Brabec natočil dílo vycházející z originální výtvarné stylizace a akcentující vytříbenost jeho obrazového vidění. Vedle strhující vizuální složky je další dominantou této filmové básně o básních hudba J. Jiráska. Výjimečnou kameru, hudbu a zvuk (J. Klenka) ocenila ČFTA Českým lvem. Film byl nominován ČFTA v sedmi kategoriích včetně nejprestižnější nejlepší film. Producentkou filmu a spoluautorkou scénáře, ve spolupráci s M. Macourkem, je úspěšná herečka Deana Jakubisková-Horváthová, manželka významného česko-slovenského režiséra Juraje Jakubiska. Jeho plakát ke Kytici byl oceněn jako nejlepší v roce 2000. Kytice se zařadila k divácky nejúspěšnějším domácím filmům posledních let.

Můj názor

Filmové zpracování notorický známých básní se mi kupodivu celkem líbilo. Moc šancí jsem tomu nedávala, ale díky atmosféře a hudbě, kterou většina básní měla, to bylo opravdu zajímavé. Nejlepší byla podle mě Svatební košile s Karlem Rodenem a hodně působivá byla i báseň Vodník. Něktéré části mě naopak moc nazaujali, ale celkově bych film ohodnotila kladně a to lehkým nadprůměrem.

Trailer

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 13. srpna 2014 v 10:05 | Reagovat

Mě osobně se Kytice strašně líbila, ale možná je to tím že sbírku miluju. Zpracovali to podle mě skvěle, dost jsem se totiž obávala toho že to třeba zkazili.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama